İmha
İmha

Kurumların hassas veri ve bilgilerini saklama ve yönetme sürecinin en önemli adımlarından biri de imha işlemidir. Ancak bu işlem gizli, hatasız ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Datasafe, müşterileri için imha hizmetini profesyonel bir şekilde organize etmektedir. Çoğu kurumun hassas, kritik ve gizli verileri kâğıt üzerinde bulunmaktadır.

Yasal Yükümlülüklere Uygun İmha

Datasafe güvenli imha işlemini, kurumların karşı karşıya olduğu imhaya ilişkin yasal yükümlülüklerinin sorumluluğunu üzerine alarak, usule uygun bir şekilde gerçekleştirir. İmha süreci bitiminde işletmelere, işlemlerin tamamlanmış olduğunu belgeleyen bir imha sertifikası düzenler.

Yeniden Dönüşüm

Datasafe olarak, güvenli imha hizmeti kapsamında sunduğumuz çözümler, çevreyi koruma koşulları doğrultusunda yeniden dönüşüme imkân vermektedir.

Kanunen saklama süresi dolmuş
evrakların imhası

Bu özel belgelerin gelişigüzel yırtılıp sıradan çöp kutularına atılması, bu parçaların bir daha bir araya getirilme riskini doğurmaktadır. Gizlilik politikası çerçevesinde, kanunen saklama süresi dolmuş ve imha zamanı gelmiş evrakların bir daha kimsenin eline geçmeyecek ve kullanılamayacak şekilde yok edilmesi gerekmektedir.

Nasıl İşliyor?

 • Bu hizmetten yararlanmak isteyen işletmelerle bilgi güvenliği ve gizliliği çerçevesinde sözleşme imzalanır.
 • İmhası gerçekleştirilecek evrak ve dosyalar, özel araçlarla imha tesisine götürülür.
 • İstendiği durumda imha sürecinin tamamı, işletmenin yetkilendirdiği bir kişi tarafından imhanın gerçekleştiği yerde izlenebilmektedir.
 • İmha işlemi, kapalı alanda profesyonel bir ekip tarafından, tekrar birleştirilemeyecek kadar küçük parçalara ayrılmak suretiyle gerçekleştirilir.
 • İmha süreci güvenlik kameralarıyla kayıt altına alınır.
 • İşletmenin talebine göre, imha sertifikasına ek olarak, imha sürecinin görüntü kayıtları da bir CD’ye kaydedilerek işletmelere teslim edilir.
 • Çıkan kırpıntılar geri dönüşüme kazandırılır.
Neden Güvenli İmha?
Kurumlar, iş süreçlerindeki kâğıda dayalı bilgi alışverişlerinde ciddi zaman kayıplarına maruz kalmakta, yaşanan belge ve bilgi kayıpları iç süreçlerdeki dinamiği ortadan kaldırmaktadır. Datasafe, sağlayacağı bilgi, deneyim ve yazılım çözümleri ile kurum içi iş akış sistemlerine göre süreçleri belirleyerek iş akışlarınızın sağlıklı ilerlemesini ve takibinin yapılabilmesini sağlayacaktır. Bu sayede kurum içerisinde oluşacak ekstra kâğıt sarfiyatını ortadan kaldıracak, verilerin dijital platformda onay mekanizmalarına göre dolaşmasını sağlayacaktır.
Datasafe uzman kadrosuyla size hizmet vermeye hazır!!
Siparişleriniz veya ürünlerimiz
hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın!
Datasafe ekibi, sipariş sürecinizle ilgili her türlü sorunuz için veya ürünlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak istediğinizde her zaman yardımcı olmaya hazırdır.
ADINIZ SOYADINIZ
E-POSTA ADRESİNİZ
general.from_phone
 • Arşiv Yönetim Merkezi olarak özel tasarlanmış bina ve arşiv yönetimine uygun ve depreme dayanıklı çelik raflama sistemi.
 • Her alan için yetkilendirilmiş kart geçiş sistemi. Tüm geçişlerin loglarının tutulması.
 • NFPA standardında bölgesel çalışan Sprinkler(ESFR) yangın söndürme sistemi (her katta, raf ve kutu aralarında), Sprinkler sistemini besleyen 3 adet özel pompa (diesel, elektrikli ve jokey pompa).
 • Avrupa normlarında parçalama yöntemi ile imha yapabilen imha makinesi ve özel alan Elektriksiz ve yangın riski olmayan saklama alanları.
 • Kapalı devre 110 kamera ile tüm gün kayıt yapabilme. Özel eğitimli daimi canlı güvenlik ve sürekli dış aydınlatma.
 • Suya, neme, darbeye dayanıklı özel arşiv kutusu ile muhafaza etme, duman dedektörleri ve erken uyarı sistemi, Isı ve nem kontrolü, Haşere kontrolü
 • Müşterilerimizin backup kartuşlarını (LTO) muhafaza edebilecekleri ideal saklama koşulları sağlanmış, FM 200 gazlı söndürme sistemli, manyetik korumalı, klimatize, nem ve darbe sensörlü alanların tahsis edilebilmesi
 • Mesleki Mali Mesuliyet, Bilgi Güvenliği Sigortası (Türkiye’de ilk), ISO 9001, ISO 27001 sertifikasyonu